I při pojištění vozu lze ušetřit

Jako ve všech oborech lidské činnosti, i v pojištění lze ušetřit. Hodně záleží na tom, nepodléhat reklamě a přesvědčování různých zástupců pojišťoven a řídit se při výběru podle smluvních podmínek jednotlivých pojištění. Je potřeba ověřit si, co vše které pojištění skutečně nabízí, rozmyslet si, zda přesně tyto služby právě Vy potřebujete, projít si několik kalkulací a pak vybírat. Povinné ručení – havarijní pojištění sjednané ve stejné pojišťovně je výhodné vždy.

Správná volba šetří čas i finance

Váš čas ušetří vždy dobrá informovanost. Můžete si zjistit, jak jsou pojištěni Vaši přátelé a známí, můžete projít různé informace na internetu nebo využít služeb pojišťovacích makléřů a různých finančních poradců. Sestavte si několik pojištění podle vlastního výběru a porovnejte jednotlivé parametry. Výsledné ceny pojištění při stejných parametrech se u jednotlivých pojišťoven mohou značně lišit. Ušetříte tak čas i finance nejen při uzavírání pojištění, ale i při případném řešení škod.

Co se určitě vyplatí

Při sjednání pojištění se určitě zamyslete nad běžně nabízenými možnostmi připojištění – některá by se Vám mohla velice vyplatit. K těmto pojištěním patří pojištění skel, sedadel, pojištění právní ochrany nebo úrazové pojištění osob. Novinkami v připojištění, které ještě nenabízejí všechny pojišťovny, je například pojištění auta proti ztrátě jeho hodnoty, které může pokrýt rozdíl mezi pořizovací cenou a aktuální cenou tržní, pojištění pokut nebo pojištění lokalizace vozu v případě nehody nebo odcizení. Další možností je i krátkodobé pojištění na několik měsíců – například pro cestu do zahraničí.

Jak získat bonusy

Základním bonusem u povinného ručení-havarijního pojištění je bonus za bezeškodní průběh pojištění. V dalších zvýhodněních se již pojišťovny liší. Výhodné je i sjednání více pojištění u jedné pojišťovny v rámci rodiny – získáte slevu za propojištěnost a ještě si můžete převádět bonusy. Pokud jste však způsobili více škod nebo škody překročily určitou výši, bude při pojištění uplatněn opak bonusu – malus – a Vaše pojištění bude vyšší.

pojištění vám spočitá Top pojištění, nejlevnější povinné ručení srovnání, levné havarijní pojištění,