Správná volba pojištění zárukou spokojenosti

S rozhodnutím, u které pojišťovny a který druh pojištění uzavřít, nikdy nespěchejte. Na první pohled výhodná nabídka se v praxi může ukázat jako zcela nevhodná pro Vaše potřeby. Pojištění se nemění tak úplně lehce, takže na výběru hodně záleží. V každém případě neprohloupíte s volbou povinné ručení – havarijní pojištění, které jako balíček nabízí v podstatě každá pojišťovna.

Jak se počítá pojistná částka

Při výpočtu ceny pojištění se vychází z typu vozidla – výkon vozidla, objem motoru, hmotnost vozu a způsob a místo jeho použití patří k základním údajům. Důležité jsou i údaje o pojištěnci – jeho věk, účast na pojistných událostech nebo naopak bezeškodní průběh mohou cenu pojištění výrazně ovlivnit.  Cena se navyšuje se zvýšeným limitem pojistného krytí a dalšími současně s pojištěním nabízenými službami. K orientačnímu výpočtu lze využít různých kalkulaček pojištění.

Porovnání pojištění

Porovnat si povinné ručení - havarijní pojištění u různých pojišťoven se určitě vyplatí. Podklady získáte v každé pojišťovně nebo na webových stránkách pojišťoven. Na internetu se shledáte i s různými možnostmi pojištění online, kde si porovnání můžete nechat provést. Vhodnou pojišťovnu právě pro Vás Vám rádi vyhledají i finanční poradci, ovšem i jimi doporučované nabídky je potřeba důkladně uvážit.

Podle čeho se při výběru orientovat

Dobrý výběr pojištění vozu jistě není úplně jednoduchá záležitost. Důležitými údaji pro výběr pojistitele jsou například stáří vozidla, výše spoluúčasti, smluvní podmínky, další připojištění, poskytované asistenční služby a jejich úroveň, výše pojistného, rychlost vyplacení pojistného a výše pojistného plnění. Vozidlo je možno pojistit pro Českou republiku a Evropu nebo ČR a sousední země či pouze pro ČR. U havarijního pojištění je důležitá i výše spoluúčasti stanovená pevnou částkou nebo procentem.

pojištění vám spočitá Top pojištění, nejlevnější povinné ručení srovnání, levné havarijní pojištění,